Міжнародна співпраця з польщею

В рамках візиту до Республіки Польща делегація Дніпропетровського гуманітарного університету у складі ректора Олександра Негодченка, проректора з профорієнтаційної роботи та зовнішніх зв'язків Євгена Намлієва, начальника навчально-методичного відділу Сергія Дубова та доцента кафедри кримінально-правових дисциплін Вадима Негодченка провела ряд зустрічей з керівництвом провідних польських вищих навчальних закладів, метою яких було встановлення нових зв'язків та розширення вже існуючих напрямів міжнародного співробітництва у сфері освіти, науки та працевлаштування.

У період з 15 по 16 травня 2017 року на запрошення керівництва Гуманітарно-економічної академії у Лодзі (докладно про навчальний заклад) педставники Дніпропетровського гуманітарного університету взяли участь у науково-практичній конференції з питань впровадження та реалізації проектів міжнародного партнерства.

Під час зустрічи сторони визначили основні завдання та пріоритетні напрями співпраці, що відкривають широкі можливості студентам у виборі спільних освітніх програм з отриманням подвійних дипломів за ступенями бакалавра і магістра, проходження мовних курсів (польська, англійська мови) з видачею відповідних свідоцтв та стажувань для здобуття практичного досвіду і закріплення професійних навичок, участі у студентських науково-практичних заходах та академічному обміні, а також здобуття післядипломної освіти та по закінченню отримання можливості офіційного працевлаштування за фахом на території Польщі. Особливо цікавим виявився проект здобуття вищої освіти студентами Дніпропетровського гуманітарного університету за наявними з 23 спеціальностей у Гуманітарно-економічній академії за дистанційною формою навчання через застосування он-лайн технологій.

Для науково-педагогічного складу обох навчальних закладів напрями діяльності окреслені як участь у програмах обміну через запрошення фахівців на викладання, підвищення кваліфікації (стажування), поглиблення навчальних курсів й уведення нових навчальних програм у рамках навчально-методичної роботи, започаткування спільних наукових проектів, публікації наукових праць у фахових виданнях та введення до їх складу представників з числа провідних науковців вузів-партнерів.

Після обговорення зазначених питань та погодження алгоритму подальших дій між Гуманітарно-економічною академією у Лодзі та Дніпропетровським гуманітарним університетом було підписано Протокол про наміри співробітництва. За круглим столом під час підписання зі сторони академії були присутні:  президент академії -  Макарій Кшиштоф Стасяк, канцлер академії - Маргарет Зволінська та проректор з наукової роботи та розвитку - Лешек Курас.

Другим етапом офіційного візиту делегації Дніпропетровського гуманітарного університету стала зустріч та переговори з представниками Вищої школи підприємництва та адміністрації в місті Люблін - канцлером Ельвірою Прижибильською, уповноваженою ректора з питань міжнародного співробітництва Марією Мазур та уповноваженим ректором з питань післядипломної освіти - Анджеєм Збоніковскі (докладно про навчальний заклад).

Питання що розглядалися, аналогічно до попередньої зустрічі, знайшли своє відображення у Протоколі про наміри співробітництва між Дніпропетровським гуманітарним університетом і Вищою школою підприємництва та адміністрації.

Результатом плідної зустрічі вже найближчим часом стане реалізація досягнутих домовленостей між вузами-партнерами - і студенти Дніпропетровського гуманітарного університету, і абітурієнти, що планують вступити до нього у 2017 році, зможуть приєднатися до запропонованих програм та проектів міжнородної співпраці.

Учасники науково-практичної конференції з питань впровадження та реалізації проектів міжнародного партнерства (м.Лодзь, Польща)
Учасники науково-практичної конференції з питань впровадження та реалізації проектів міжнародного партнерства (м.Лодзь, Польща)